10 rzeczy, o których warto pamiętać jadąc z niemowlakiem w Tatry…

… tak, żeby nic nie było wstanie nas zaskoczyć!

 

1.Pogoda

Planując wycieczkę warto co jakiś czas sprawdzać prognozę pogody. My sprawdzamy tutaj: www.meteo.pl, www.shmu.sh, www.yr.no. Pamiętajmy jednak, że warunki atmosferyczne w Tatrach szybko ulegają zmianie.

2. Ubranie

Każda matka wie ile razy w ciągu dnia przebiera swojego malucha:). Weźmy więc coś na przebranie. Nie zapomnijmy też o czymś ciepłym – może przyjść nagłe załamanie pogody. Przyda się również krem – najlepiej uniwersalny na słońce, wiatr i zimno.

3. Przytulanka

Weźmy ulubioną zabawkę, maskotkę naszej pociechy – będzie czuć się pewniej:)

4. Pielucha

Oprócz pieluch weźmy jednorazówkę na pieluchę zużytą. Góry to nie skwer w mieście, nie ma koszy na śmieci co 2 metry;)

5. Jedzenie

Każdy rodzic wie, że głodny niemowlak to zły niemowlak. Warto mieć w plecaku spory zapas jedzenia, nawet jeśli na naszej trasie jest schronisko. Po pierwsze możemy nie dojść do schroniska na czas… głodu naszej pociechy. Po drugie menu schroniska może nie odpowiadać żołądkowi malucha.

6. Mapa, GPS

Nawet jeśli znamy trasę na pamięć weźmy do plecaka mapę, kompas i dodatkowo GPS. Może się przydać!

7. Czas

Zaplanujmy wycieczkę z zapasem czasu. Nawet jeśli sami pokonujemy trasę w ciągu kilku godzin, z dziećmi może nam zając dwa razy dłużej.

8. Wózek, plecak, nosidło?

Zastanawiasz się jak weźmiesz ze sobą niemowlaka? Obecnie na rynku jest duży wybór chust i  nosideł. Dostosuj je do wieku i potrzeb twojego malucha. Przymierz przed wyprawą. przetestuj. Wygodnie ma być również Tobie!

9. Ubezpieczenie

Jeśli wybierasz się w słowackie Tatry kup ubezpieczenie. Nawet jeśli to tylko „zwykły spacer” – ewentualna akcja ratunkowa może nas słono kosztować.

10. Dowód osobisty

Nawet jeśli wybieramy się tylko na Słowację będziemy potrzebowali dla naszego malucha ważny dokument tożsamości. Z racji, że Słowacja jest w strefie Schengen wystarczy dowód osobisty, może być również paszport.

 

A poza tym:

dużo uśmiechu i optymizmu, cierpliwości, siły i woli walki;)

 

POWODZENIA!!!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *