Kraków Valley Ski w Paczółtowicach

Są rejony, do których często powracamy, które nigdy nas nie nudzą i urzekają swoim pięknem. Niewątpliwie takim miejscem są dla nas pola golfowe Kraków Valley w Paczółtowicach. Pola zamieniają się zimą w trasy biegowe o łącznej długości ok. 9 km oraz trasy zjazdowe. To doskonała opcja, kiedy ma się mało czasu lub nie wyjeżdża w góry. Oddalone od Krakowa ok. 30 km.

Podczas jazdy można podziwiać jurajskie przestrzenie, przy dobrej pogodzie zobaczymy Tatry i Beskidy z Babią Górą. Plusem jest to, że zaraz z parkingu wychodzimy na trasy biegowe, a z drugiego parkingu od razu na stok. Co w przypadku małych dzieci jest dogodnością:)

W ostatnich latach był założony ślad pod biegówki, a w weekendy można było wypożyczyć sprzęt. Na polach golfowych wcale nie musimy mieć dużej warstwy śniegu do dobrej jazdy. Dlaczego? Jak to bywa na polach golfowych trawa jest specjalnie pielęgnowana i idealnie przystrzyżona. Spod nawet małej warstwy śniegu nie ujrzymy wychodzącej trawy.

Dla miłośników zjazdówek w Paczółtowicach czekają trzy wyciągi. Ten najmniejszy dla dzieci ma długość 100 metrów. Dla dorosłych mamy dwie trasy, jedna o długości 750 metrów, druga 380 metrów. Idealne na rozjeżdżenie się lub naukę jazdy. Stok jest naświetlany i sztucznie naśnieżany. Można tu wypożyczyć sprzęt i wykupić naukę jazdy na nartach.

Jeśli Wasze dzieci stawiają pierwsze kroki na nartach biegowych czy zjazdowych to warto tu przyjechać! Dobre miejsce również dla dzieci, które jeszcze same nie jeżdżą, a są wożone:) O sposobach jazdy z dziećmi na nartach pisaliśmy tu: Narciarstwo z niemowlakiem.

Przed przyjazdem warto zadzwonić i dowiedzieć się jakie są warunki. Często wokół nie ma już śniegu, a tu jest:)

Miłego szusowania!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *