Przyczepka rowerowa

Świetnym sposobem na aktywność na świeżym powietrzu z dziećmi są wspólne wycieczki rowerowe. My wpadliśmy na pomysł takich rodzinnych wycieczek w momencie, kiedy urodziła się nasza córka Julia. Chcąc jeździć z niemowlakiem, trzeba wyposażyć się w przyczepkę rowerową. Jest to rewelacyjne rozwiązanie. Polecamy wszystkim, którzy myślą o przewożeniu maluchów. Również bezpieczne i wygodne dla noworodków!

Dla niemowlaka kupujemy specjalny hamak, montowany na miejscu, w którym starsze już dziecko będzie siedzieć. Dzięki temu nasz maluch może spędzić przyjemną podróż w pozycji leżącej, lekko się kołysząc. Co ważne w przyczepce znajdziemy dużo miejsca na bagaże (co jak wiadomo przy dzieciach ma niebagatelne znaczenie). My zdecydowaliśmy się na przyczepkę dwuosobową. Przy planowaniu zakupu takiej przyczepki warto jeszcze pomyśleć, czy zamierzamy używać jej często na drogach leśnych itp. Jeśli tak to polecamy przyczepkę z amortyzatorami, co zdecydowanie poprawi naszym pociechom komfort jazdy.

Sposób montowania przyczepki jest prosty (jej dyszel wpinany jest przy użyciu zawleczki do elementu przykręcanego do tylnej osi w rowerze). Dyszel przyczepki ma specjalny ruchomy fragment, dzięki któremu nawet po wywróceniu roweru przyczepka pozostaje w stałej pozycji i nie przewraca się wraz z rowerem. Przyczepka wyposażona jest w dobrze widoczną z daleka chorągiewkę oraz liczne elementy odblaskowe. Oczywiście musimy zadbać o solidne oświetlenie dopinane z tyłu przyczepki podczas jazdy w gorszych warunkach i po zmierzchu. Szczególnie polecamy wyposażenie się w lusterka rowerowe, co znacznie ułatwi nam jazdę i bezpieczne omijanie przeszkód oraz wyprzedzanie. Element dokręcany do tylnej osi roweru jest sprzedawany podwójnie. Przykręcamy go do dwóch rowerów, co umożliwia szybkie przepinanie przyczepki pomiędzy rowerami. Dzięki temu każda osoba oszczędza siły:).  Z takim zestawem przejeżdżamy z dziećmi trasy o długości do 70-80km.

Na rynku znajdziemy  szeroki wybór przyczepek rowerowych różnych firm. Warto się zaznajomić z ofertą przed planowanym zakupem i dostosować do własnych potrzeb. Ceny wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Na prawdę warto – to inwestycja na pierwsze lata życia naszego malucha i na kolejne dzieci:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *