Trasa biegowa w Koninkach

Lubicie jeździć w góry? My lubimy! A zimą… na narty?:) Tym bardziej!

Dziś polecamy Wam trasę biegową w Koninkach. Trasę, którą pokonywaliśmy kilkakrotnie – najpierw sami, później z naszym pierworodnym.

W Koninkach długo utrzymuje się śnieg. Zdarzało się nam wędrować tą trasą nawet w kwietniu! Często też jest tyle śniegu, że już  z parkingu wędrujemy na nartach.

Opisywana trasa ma około 6 km długości (w jedną stronę) i prowadzi do górnej stacji Kolejki Linowej Tobołów.

WAŻNE! TRASA BIEGOWA PRZECINA NARTOSTRADĘ!!!

Jeżeli wybieracie się w szczycie sezonu, należy szczególnie uważać przechodząc przez nartostradę.

My jeżdżąc tą trasą, przetestowaliśmy dwa sposoby jazdy z niemowlakiem/dzieckiem. Mianowicie dziecko było albo na sankach, albo w nosidełku. Więcej o sposobach jazdy z niemowlakiem przeczytacie tutaj:Narciarstwo z niemowlakiem.

Dlaczego Koninki?

Po pierwsze, na samej trasie biegowej panuje cisza i spokój. Nawet jeśli parking jest pełny, to i tak większość ludzi jeździ na stoku.

Po drugie, prosty dojazd i duży parking, z którego praktycznie (jeśli są warunki) możemy zacząć naszą wędrówkę.

Trasa jest szeroka o równomiernym nachyleniu. Na pewno sprawdzi się również z dziećmi, które samodzielnie poruszają się na nartach lub stawiają na nich pierwsze kroki.

Jeśli dojdziemy do górnej stacji KL Tobołów mamy opcję zjechania na dół kolejką. Trzeba tylko pamiętać, że w Koninkach jest krzesełko jednoosobowe. Możemy również zjechać nartostradą.

Koninki, a właściwie gdzie to jest?

Koninki to przysiółek wsi Poręba Wielka w Gorcach. Jadąc „zakopianką” od strony Krakowa, w Lubniu skręcamy na Mszanę Dolną. W Mszanie kierujemy się na Niedźwiedź, skąd dojeżdżamy do naszego celu.

Samochód zostawiamy na parkingu. Kursują tu również busy/PKS z Mszany Dolnej i Krakowa.

Gdzie zjeść?

W górnej stacji Kolejki Liniowej Tobołów możemy się zatrzymać i kupić coś do jedzenia. Zarówno w samych Koninkach, jak i pobliskich miejscowościach mamy kilka punktów gastronomicznych.

Trasa z nosidłem turystycznym (+ skitury)

 

Trasa z sankami (+ skitury)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *