Urwista i pętla rudawska – 17.08.

Dzisiejszy dzień również zapowiada się upalnie. Ignaś wędruje w chuście. Z kwatery wchodzimy w las i tak jak wczoraj podchodzimy zielonym szlakiem na Zamek Bolczów. Stąd idziemy na Urwistą na azymut.

Urwista to imponująca około 25 metrowa skała. Znajduje się tuż poniżej czarnego szlaku. Teren wokół jest stromy. Udaje się nam znaleźć trochę płaskiego terenu, gdzie rozkładamy namiot dla Ignasia. Prowadzimy „Wysoki komin” na własnej asekuracji.

Po skończonej drodze podchodzimy do czarnego szlaku i wędrujemy przez Głaziska Janowickie, przy Skalnych Bramach schodzimy niebieskim szlakiem do doliny Janówki. Niebieski szlak przechodzi przez potok. Wszyscy chłodzimy się w Janówce. Jest gorąco. Odpoczywamy w cieniu drzew i uzupełniamy płyny.

Schodzimy w dół żółtym szlakiem, mijając takie okazałe skały jak Ścianki i Krowiarki oraz tablice informacyjne. Na wysokości Krowiarek Julia zaczyna marudzić, że jest zmęczona. Tymek zaprasza ją do wspólnej zabawy i na raz okazuje się, że siły wróciły :). Dzieci zbiegają przed nami w dół. Przy leśnym parkingu skręcamy w nieoznakowaną drogę, która prowadzi nas do kwatery. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Dystans całkowity – 8 km

Całkowity czas marszu – 4:20 h

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *