Wspinaczka na Niżnej Skale i spacer po uzdrowiskowych ścieżkach

Majówka w lądeckich skałach 28.04.2018-6.05.2018

Tym razem majówkę spędzamy w Kotlinie Kłodzkiej w Stroniu Śląskim. Ostatnio byliśmy tutaj 3 lata temu… W planach mamy wspinanie, wędrówki po górach, zwiedzanie jaskini itd…w 5. Sami zobaczcie jak nam się to udało.

Spacer pod Niżną Skałę i wspinanie – 28.04.2018

Wyruszamy z Krzeszowic o 9 rano. Jedziemy przez Czechy do Stronia Śląskiego. Po drodze mijamy żółte pola rzepaku – uwielbiamy ten widok.

Po wypakowaniu się na kwaterze jedziemy na obiad do Willi Marianna w Lądku Zdroju. Lubimy to miejsce, bo jedzenie jest dobre, można zjeść na świeżym powietrzu przy szumie Białej Lądeckiej, a dzieci mają duży plac zabaw. Stąd uzdrowiskowymi ścieżkami docieramy do Niżnej Skały.

Niżna jest pierwszą skałą w masywie Stołowych Skał. Nasz najmłodszy uczestnik wędruje w wózku. Pod skałą jest dużo płaskiego miejsca. Dzieci mogą bezpiecznie się bawić. Wszyscy w 4 się wspinamy. Dzieci poznają wspinaczkę w gnejsie. Ignaś głównie śpi. Przy skale spotykamy padalca…lekcja biologii :). Tata pokazuje Tymkowi i Julce płaza i uczula na potrzeby tego małego zwierzęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *