Wycieczka na Zamek Lipowiec i zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie

Dziś wybraliśmy się na Zamek Lipowiec w Wygiełzowie. Wygiełzów jest oddalony od Krzeszowic 20 km. Kiedyś wybraliśmy się tu na rodzinną wycieczkę rowerową.

Tym razem zostawiliśmy auto przy skansenie i udaliśmy się na Zamek. Najpierw szliśmy Deptakiem Babice, później ulicą Podzamcze i żółtym szlakiem do Zamku. Jako że 14.08. przypadł w poniedziałek, wejście na zamek okazało się darmowe. Nasi mali turyści byli zachwyceni. Czekało na nich wiele atrakcji: liczne sale i komnaty, głęboka studnia, wieża widokowa i tajemnice, które skrywa każdy zamek.

Po zwiedzaniu byliśmy na pysznej pizzy w Antidotum Zajazd Podzamcze. Następnie udaliśmy się do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Lubimy to miejsce. Często go odwiedzamy. Tu naprawdę dużo się dzieje! Co roku w jednej z chat jest inna wystawa czasowa. Tym razem była to „Rzeka i człowiek”. Dzieci mogą zobaczyć, że kiedyś nie mieszkano w „szklanych domach”, nie było pralek, mikrofalówek i lodówki ;), i grających zabawek… Kolorowe ogródki, mnóstwo ziół i kwiatów…Życie!

W skansenie, tuż przy wejściu jest mały sklep, w którym można zakupić pamiątkę. Na uwagę zasługuje również dwór z Drogini z XVIII wieku, w którym odbywają się często koncerty.

Jeszcze nie raz tu powrócimy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *