Dolina Kluczwody

Szukasz miejsca gdzie można wykorzystać różnoraką aktywność? Ta dolina jest dla Ciebie! Zwiedzanie jaskini, wspinaczka, turystyka piesza i rowerowa, narciarstwo, rezerwat przyrody.

Dolina Kluczwody jest położona między wsią Wierzchowie a Bolechowicami w bliskiej odległości od popularnej „olkuskiej”, czyli drogi numer 94.

W tym momencie interesuje nas działalność narciarska w tej dolinie i tylko nią się zajmiemy.  Na biegówki czy narty skiturowe doskonały jest leśny odcinek doliny. Startujemy z Wąwozu Zelkowskiego. Przy drodze jest parking, na którym możemy zostawić samochód. Początkowo wędrujemy czarnym szlakiem, później dołącza szlak niebieski. Kilkakrotnie będziemy przekraczać Kluczwodę. Jest to najbardziej malownicza część doliny. Znajdziemy tu ciszę i spokój, sporo skał, urokliwe zakątki i przestrzenie. Dochodzimy do przysiółku Gacki. Z powrotem najlepiej wrócić tą samą trasą.

Opisany powyżej odcinek nie jest ani wymagający, ani długi. Jeśli nie mamy zbyt dużo wolnego czasu, chcemy na chwilę wyskoczyć za miasto, ta trasa jest godna polecenia.

My wybraliśmy się, biorąc dziecko na sankach. O tym, jak to połączyć z nartami, piszemy tu: Narciarstwo z niemowlakiem .

Jura jest fajna! Przyjeżdżajcie na Jurę 😀

Szuuuu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *