Leśny Park Niespodzianek

To była ciepła i słoneczna niedziela, a my postanowiliśmy odwiedzić Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To ciekawa propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas, obcując z dziką przyrodą. Ignasia mieliśmy w wózku.

Leśny Park Niespodzianek jest usytuowany na stokach Równicy. Tu możemy odpocząć, spacerując w cieniu drzew i podziwiać widoki na Czantorię i Małą Czantorię.

Najpierw udaliśmy się na pokaz lotów ptaków drapieżnych – orła bielika, sokoła, jastrzębia. Ten punkt wycieczki okazał się najbardziej atrakcyjny dla Tymka. Dzieci mogły zobaczyć zwierzęta z bliska i sporo się o nich dowiedzieć od prowadzących pokaz. Tymek zrobił sobie zdjęcie z orłem bielikiem, a Julia z sokołem.

Następnie spacerowaliśmy ścieżkami parku i mogliśmy zobaczyć daniele, sowy, żubry, dziki….

Ciekawą atrakcją jest aleja bajkowa. Dzieci chętnie podchodziły do ekspozycji znanych im bajek. Na końcu pobawiły się jeszcze na placu zabaw.

Dzieci były oczarowane zwierzętami. Mogły zobaczyć je z bliska. Dużo zwierząt w Parku spaceruje na ścieżkach dostępnych dla zwiedzających. Zwierzęta można pogłaskać, dotknąć.

Mamy nadzieje, że uda się nam tu jeszcze wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *