Weekend w Tatrach z dziećmi – tatrzańskie dolinki

Wprawdzie ukazał się ostatnio nasz artykuł o tatrzańskich dolinach z niemowlakiem na Portalu Górskim tutaj, ale chcieliśmy się z Wami podzielić wrażeniami z weekendowego wyjazdu.

Pogoda jak najbardziej dopisała. Było ciepło, słonecznie i nawet burze poczekały do niedzielnego wieczoru.

W sobotę wybraliśmy się na Polanę pod Muraniem, a w niedzielę doszliśmy do Polany Biała Woda.

Jak już pisaliśmy, w Tatrach słowackich szlaki powyżej schronisk są zamknięte do 15 czerwca. W przypadku Doliny Jaworowej możemy dojść do leśniczówki pod Muraniem, w Dolinie Białej Wody zawracamy na Polanie Biała Woda.

Czy przez to na szlaku było mało turystów? Nas zaskoczył fakt, że zarówno przy wejściu do Doliny Jaworowej, jak i na parkingu w Łysej Polanie było niewiele  samochodów. Coś dla miłośników spokojnych wędrówek.

Granicę przekraczaliśmy w Jurgowie.

Polecamy obie trasy z małymi dziećmi, które już wędrują o własnych siłach. Z racji, że obie trasy prowadzą drogą – dzieci są bezpieczne, nie ma eksponowanego terenu. Każde dziecko będzie się czuło pewnie. Takie wycieczki mogą być zachętą do pójścia dalej :).

Chyba każde dziecko kocha wodę, kamienie… :). W przypadku obydwóch tras mamy łagodne zejścia do rzeki. Dobra zabawa gwarantowana i… kilka minut nie nasze ;).

Polana pod Muraniem

Polana Biała Woda

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *