Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN była naszą pierwszą dalszą wycieczką 5. Podjechaliśmy na parking przy TPN-ie. Marzec to miesiąc, gdzie ruch turystyczny jest niewielki, dzięki temu nie mieliśmy problemu z miejscem parkingowym.

Świeżo odnowione i unowocześnione Centrum jest przystosowane do poruszania się z wózkiem. My wzięliśmy jednak chustę. Nasz 2-miesięczny syn uwielbia w niej spać.

Starsze dzieci były zachwycone. Już w holu przed wejściem znajdują się dwie maty edukacyjne – z kozicami i świstakami. Dzieci były żywo zainteresowane filmami o przyrodzie tatrzańskiej, makietą Tatr, poznaniem mieszkańców najwyższych gór naszego kraju. Podobało im się w pomieszczeniu imitującym jaskinie.

Po przejściu wszystkich sal z ekspozycjami, które znajdują się na parterze, udaliśmy się na piętro do sali odkryć . Tu również spędziliśmy dużo czasu. Oglądaliśmy filmy o życiu zwierząt i przyrodzie, graliśmy w grę w technice Kinect, podziwialiśmy piękno przyrody na trójwymiarowych zdjęciach przy stanowiskach stereoskopowych. Dzieciom szczególnie podobały się szuflady z modelami zwierząt. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z pracownikiem TPN-u. Pani podarowała dzieciom książeczkę „Przyjaciel Tatrzańskiego Parku Narodowego”, którą czytaliśmy i rozwiązywaliśmy po powrocie.

Wycieczkę odbyliśmy podczas naszego zimowiska (15.03.-20.03.). Ku naszemu zadowoleniu śnieg utrzymywał się na Podhalu. Dzieci uczyły się jeździć na nartach na stoku w Jurgowie. W lesie napadało tyle śniegu, że urządzaliśmy wycieczki na sankach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *